noclegi - strona główna

noclegi i wczasy w Polsce

NOCLEGI W KOŁOBRZEGU

KOŁOBRZEG - miasto powiatowe, kurort - kąpielisko nadmorskie, uzdrowisko

78-100 Kołobrzeg, nr kierunkowy: 94, woj. zachodniopomorskie; pow. kołobrzeski; gm. Kołobrzeg

KOŁOBRZEG OFERTY NOCLEGOWE

PENSJONATY I WILLE

pokoje i apartamenty Willa Solna noclegi wczasy w Kołobrzegu
"Willa Solna" - pokoje i apartamenty

Kołobrzeg, ul. Jedności Narodowej 59 G
tel. (94) 351 80 02, tel. kom. 603 532 499

350m morze, pokoje i apartamenty z RTV i łazienkami, ogród, parking ...

 

pensjonat Radzik noclegi wczasy w Kołobrzegu
"Radzik" - pensjonat

Kołobrzeg, ul. Brylantowa 8 - tel. (94) 351 81 82, 506 458 986

pokoje 2-5 osobowe z łazienkami i TV SAT, stołówka, ogród, grill ...

 

APARTAMENTY i MIESZKANIA

U Moniki noclegi wczasy w Kołobrzegu
Mieszkanie 3-pokojowe

Kołobrzeg, ul. Kniewskiego - tel. 791 433 741
e-mail: monicdico@gmail.com

350m morze, 3 pokoje dla max 6-8 osób, kuchnia, łazienka, balkon ...

 

mieszkanie dla 5-6 osób

Kołobrzeg, ul. Gryfitów - tel. (94) 351 79 92, 601 872 402
e-mail: ferryt@wp.pl
morze 15min, komfortowe, 2 pokoje, aneks kuchenny, łazienka, 2 balkony

 

KWATERY PRYWATNE

kwatery prywatne

Kołobrzeg, ul. Jedności Narodowej 35 - tel. (94) 351 81 77
e-mail: justyna53811@wp.pl
morze 400m, pokoje 2-4 osobowe z RTV, dostęp do kuchni

 

Wynajem Pokoi

Kołobrzeg, ul. Różana 13 - tel. 608 55 26 56
150m morze, 2 pokoje 3-4 osobowe, łazienka wspólna

 

INFORMACJE O KOŁOBRZEGU

KOŁOBRZEG - to popularne uzdrowisko i miejscowowść wczasowa, jedno z największych polskich miast położonych nad morzem - "Perła Bałtyku". Liczy prawie 50 tys. mieszkańców, rozciąga się po obu stronach Parsęty.

Kanał Drzewny, będący odnogą rzeki, okala część lądu tworząc Wyspę Solną. Z jednej części miasta do drugiej można się dostać jedną z trzech ulic - Solną, Łopuskiego lub Młyńską.

 Swoją sławę i pomyślność, tak obecnie jak i za dawnych czasów, miasto zawdzięcza położeniu nad morzem i u ujścia rzeki oraz bogactwom jakimi obdarzyła to miejsce natura.

 Najważniejsza z nich to solanka. Już w VIw., na Wyspie Solnej, powstała osada, której mieszkańcy zajmowali się warzeniem soli, która przez bezmała tysiąc lat była jednym ze źródeł bogactwa Kołobrzegu.

 Położenie u ujścia Parsęty do morza, umożliwiające budowę portu dawało z kolei zyski z handlu. W XVIw. miasto zostało członkiem Hanzy i znakomicie prosperowało do XVIw., kiedy to wojny, zarazy oraz nadanie miastu statusu twierdzy na ponad dwa wieki zahamowało jego rozwój. Także wydobycie soli metodą warzelniczą przegrało ekonomiczną konkurencję z solą kopalną.

 Jednak dzięki solance i drugiemu z bogactw naturalnych - borowinie, oraz korzystnym warunkom klimatyczno-przyrodniczym miasto zyskało drugą szansę. W 1802r niejaki Hans Heinrich von Held odkrył dobroczynne właściwości tego miejsca i spopularyzował je w Niemczech. Od 1830r. zaczęły powstawać zakłady lecznicze, a od drugiej połowy XIXw., kiedy przestało mieć status twierdzy, nastąpił dynamiczny rozwój uzdrowiska i miasto przekształciło się w kurort, który tuż przed wybuchem II W.Ś. był numerem jeden w Niemczech.

W 1945r., podczas oblężenia, Kołobrzeg został zniszczony w ponad 90%. Legły w gruzach zabytki, kamienice i część uzdrowiskowa. Odbudowano część zabudowań, w tym katedrę, jednak powstały też blokowiska i dopiero w latach 80 XXw. rozpoczęto budowę tzw. "Nowej Starówki", czyli kamieniczek stylizowanych na zabytkowe, dzięki czemu śródmieście odzyskało charakter.

Obecnie Kołobrzeg ma wiele do zaoferowania, zarówno wczasowiczom-plażowiczom, kuracjuszom, jak i zwolennikom aktywnego spędzania czasu.

Jest co zwiedzać, organizowane są liczne imprezy, prawie 120h parków i skwerów z licznymi ścieżkami spacerowymi, mokradła z rzadkimi okazami ptactwa, ścieżki rowerowe, wiekowe pomniki przyrody, marina, port, rzeka z bogactwem ryb...

 Kołobrzeg dysponuje rozbudowaną bazą noclegową, jest kilka ekskluzywnych hoteli oraz liczne pensjonaty, kwatery prywatne i ośrodki wczasowe oraz kempingi. Głod można zaspokoić w licznych lokalach gastronomicznych, jak smażalnie ryb, bary bistro, stołówki czy restauracje. Wieczorem mozna bez problemu znaleźć bar lub pub.

Część uzdrowiskowa znajduje się we wschodniej części miasta, około 100m od morza. Leczy się tu choroby układu oddechowego, układu krążenia, narządów ruchu, przemiany materii. Działalność leczniczą prowadzi około 25 sanatoriów.

Kołobrzeg ma ponad 12km, czystych i piaszczystych plaż. Wydzielono na nich 3 kąpieliska strzeżone, ze zjazdami dla osób niepełnosprawnych, wyposażone w natryski i wc.

Parki i skwery, uliczki śródmieścia, molo i bulwary nadmorskie (bulwar Jana Szymańskiego i aleja Nadmorska), czy bulwary nad rzeką, to wymarzone miejsce do długich spacerów.

Przepływająca przez miasto Parsęta i Kanał Dzrewny to raj dla wędkarzy. Rzeka znana jest jako łowisko troci, lipieni, pstrągów i łososi. Organizowane są zawody wędkarskie. Atrakcją turystyczną, jest obserwowanie corocznej wędrówki duzych ilości troci w górę rzeki, na tarło. Oprócz akwenów śródlądowych, wędkować można z powodzeniem na wodach morskich, tak z plaży, jak i podczas rejsów po Bałtyku.

Kołobrzeg to także fajne miejsce dla wodniaków. Kajakarze mogą odbywać spływy po Parsęcie a nowoczesną i dużą marinę odwiedza co roku wiele jachtów z całego świata. Z nabrzeża pasażerskiego kursują statki wycieczkowe, którymi można odbyć rejs aby zobaczyć miasto i port od strony morza.

Dla osób chcących spalić kalorie są do dyspozycji obiekty sportowe, jak na przykład Hala Millenium - z boiskami, aquaparkiem, siłownią, fitness klubem, ,korty tenisowe, baseny

Najważniejszym zabytkiem, chlubą miasta, jest pięcionawowa gotycka katedra rozpoczęta w XIIIw., we wnętrzu której, znajduje się wiele zabytkowych i unikatowych elementów wyposażenia. Neogotycki ratusz z w., pozostałości gotyckiej zabudowy - kamienica, oraz obwarowań - baszta prochowa. Miasto do 1872r. było twierdzą i pomimo zniszczęń pozostało kilka pamiątek z tych fortyfikacji, jak Fort "Ujście" (obecnie latarnia morska), Fort "Wilczy", Reduty "Morast" i "Solna", szańce "Kamienny" i "Kleista" Dla miłośników militariów i historii obowiązkowym punktem jest wizyta w Muzeum Oręża Polskiego.

Ozdobą miasta są tereny zielone - skwery i parki, których jest kilkanaście, na czele z Parkiem Zdrojowym o długości 4km. Rośnie tu wiele wspaniałych pomników przyrody, tworzących aleje i skupiska jak na przykład Aleja Platanów, Łąka Cypryśnikowa czy Aleja Miłości (grabowa)

W granicach miasta rozciagają się mokradła, w kierunku Podczela, stanowiące "Ekopark Wschodni", chroniony użytek ekologiczny. Występuje tu prawie 100 gatunków ptaków i rośliny słonolubne. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez ornitologów i miłośników ptaków a jego wartość porównywana do rozlewisk Biebrzy. Wzdłuż mokradeł i nadmorskich wydm wytyczono malowniczą ścieżkę rowerową biegnącą do Podczela.

W pobliskich Lasach Kołobrzeskich, rośnie najstarszy dąb w Polsce.

Kołobrzeg był znany także z Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, który gościł w miejscowym amfiteatrze w latach 1967-1990. Po imprezie zostały na razie tylko wspomnienia, choć pojawiają się zamiary jego reatywacji, ale miasto organizuje wiele innych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

WIĘCEJ O KOŁOBRZEGU

WSTECZ | DADAJ OFERTĘ | KONTAKT | O FIRMIE | NOTA PRAWNA
 
FOTO INFO NOCLEGI w górę