noclegi - strona główna

noclegi i wczasy w Polsce

NOCLEGI W TRZĘSACZU

TRZĘSACZ - wieś sołecka, kąpielisko nadmorskie - Wybrzeże Trzebiatowskie

72-344 poczta Rewal; nr kierunkowy: (91), woj. zachodniopomorskie; pow. gryficki; gm. Rewal

TRZĘSACZ OFERTY NOCLEGOWE

DOMKI LETNISKOWE

U Gosi - domki letniskowe
» więcej
"U Gosi" - domki kempingowe

Trzęsacz, ul. Pałacowa 2 - tel. (91) 386 27 39

morze 150m, domki 3-7-osobowe z RTV, lodówkami, łazienkami lub bez, parking

opis + galerie

 

» więcej
Domki kempingowe "Mewa"

Trzęsacz, ul. Kamieńska 15 - tel. (91) 453 18 68,
lub (91) 386 29 19, tel. kom. 694 959 390
200m morze, domki 2-8-os. z TV i łazienkami, parking

 

KWATERY PRYWATNE

Pokoje przy plaży
» więcej
"Pokoje przy plaży" - mieszkanie dla max 8 osób

Trzęsacz, ul. Klifowa 3b/5 - tel. 509 711 916

obok deptaku, 100m od zejscia na plażę, z okien widok na słynne ruiny kościoła w Trzęsaczu, 2 pokoje 2-4 osobowe, każdy pokój z łazienką, wspólna kuchnia, 1 pokój z kominkiem

opis + foto

 

INFORMACJE O TRZĘSACZU

Trzęsacz  
Trzęsacz  

Trzęsacz to niewielka miejscowość, położona na Wybrzeżu Trzebiatowskim, pomiędzy Pustkowem a Rewalem. Tuż obok przebiega 15 południk, wyznaczający granicę środkowoeuropejskiej strefy czasowej.

Największą atrakcją, jedyną tego typu w Europie, są słynne ruiny gotyckiego kościoła z XIIIw., osobliwe dlatego, że niegdyś stojący w odległości około dwóch kilometrów od brzegu budynek, jest od stu lat stopniowo pochłaniany przez niszczącą działalność morskich fal, podmywających klifowy brzeg.

Obecnie została z kościoła tylko część jego południowej ściany, stojąca malowniczo na krawędzi klifu. Zachowało się też kilka elementów wyposażenia jak centralna część gotyckiego tryptyku, który znajduje się w neogotyckim kościele w Trzęsaczu, oraz barokowy ołtarz w kościele w Rewalu i renesansowe stalle w katedrze w Kamieniu Pomorskim.

Pozostałe zabytki to zespół pałacowo-folwarczny z XIXw. oraz park z XVIIIw. Warto odwiedzić Multimedialne Muzeum na Klifie, w którym za pomocą nowoczesnych technologii można zobaczyć historię.

Od 2005r. w kościele Miłosierdzia Bożego, corocznie, odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Sacrum non profanum", wykorzystujący 18-głosowe organy świątyni.

Trzęsacz to nie tylko zabytki. Poniżej klifu znajduje się piaszczysta plaża, na której wyznaczono, 200m odcinek strzeżonego kąpieliska.

W 2009r. oddano do użytku imponujący taras widokowy, z którego z wysokości 20m n.p.m. można podziwiac klif, ruiny i zejść na plażę.

W miejscowości są kwatery prywatne, pensjonaty i domki letniskowe oraz liczne punkty gastronomiczne. Są też szlaki turystyczne. Blisko jest do innych miejscowości jak Rewal, Niechorze czy Pobierowo. Znajduje się tu przystanek Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, która kursuje regularnie w sezonie letnim do Gryfic i Pogorzelicy.

WIĘCEJ O TRZĘSACZU

WSTECZ | DADAJ OFERTĘ | KONTAKT | O FIRMIE | NOTA PRAWNA
 
INFO NOCLEGI w górę